Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums +370 610 95618 arba rašykite info@eramservice.com

0.00 €

Žolinė – giminės susibūrimas

Kiek save pamenu, šeimoje buvo Žolinės tradicija – važiuojame į Merkinę švęsti. Nerašyta taisyklė: niekas nekviečia, niekas nekalba, bet suvažiuoja giminaičiai su pilnais krepšiais. Šeimininkai pasirūpina dideliu papuoštu stalu. Man kaip vaikui buvo sunku atsilaikyti, nes žinojau, pirmiausia tėvai palieka krepšius ir einame į Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun atlaidą. Tiksliai žinojau, diena bus ilga ir karšta. Už kančią būdavau apdovanota ilgaisiais saldainiais. Iškart po nesibaigiančių mišių, eidavome į gražiai sutvarkytus kapus. Suaugusieji mums leisdavo ant kapo pamerkti laukuose ar darželyje priskintų gėlių ir uždegti kelias žvakutes. Tyliai pastovėdavo ir eidami namų link dalindavosi prisiminimais apie išėjusiuosius. Tiesą sakant nebuvau jų mačiusi, todėl man tai buvo tolima. Grįžus vykdavo puota prie stalo, o mums, vaikams, laisvė po upelius ar piliakalnį. Užaugus beliko tik puokštė, atlaidas su šeima artimiausioje bažnyčioje ir lankymas kapų.

Tai kas gi ta Žolinė? Žolinė turi pagoniškąją ir katalikiškąją reikšmę. Dviejų tikėjimų sąjunga.

Pagal pagonybės tradicijas tai yra padėkos šventė gamtai už gausų derlių, žmonėms už sunkų darbą. Renkama įvairios laukinės gėlės, vaistažolės, javų varpos ir daromos puokštės arba vainikai. Pastarieji išdžiovinami ir laikomi namuose kaip apsauga nuo skurdo. Katalikiškoji – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Po Marijos mirties apaštalai budėjo prie jos kapo ir patikrinus karste rado žolynus, o danguje pamatė moters atvaizdą su saulės apsiaustu, po kojomis mėnuliu, o galvoje žvaigždžių vainiku. Marija buvo paimta į dangų.

Svarbiausia tai šventė kai susirenka ir bendrauja visa šeima.  Kartu keliauja į atlaidą ir vėliau aplanko artimųjų kapus. Neretai kapinėse susitinka senai matytus pažįstamus, kurie taip pat lanko išėjusius artimuosius.

Žolinės simbolis – puokštė. Jos esmė ne prabanga, o paprastumas ir gamtos dovanos. Dažnai puokštė miksuojama iš dviejų dalių. Katalikiškoji lelija arba rožė įmaišoma pagonybės žolėse kaip pelynas, raudonėlis, kraujažolė, šlamutis, medetka ar varpiniai augalai. Puikus sprendimas ir puokštė, pievoje skintų gėlių.

Žolinė tai diena kai nėra tvarkomi kapai arba namuose dirbami darbai, tai laikas švęsti gausą su artimaisiais, dalyvauti Žolinės atlaiduose.

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2023 | Created by https://webdesigner.london