Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums

0.00 €

Skalda dengtos kapavietės sutvarkymas ir priežiūra

Vaikštant po kapines galima pamatyti daug įdomių ir gražių kapavietės sutvarkymo sprendimų. Nuo paprasto kryželio iki didelių akmens masyvų. Belieka įsivertinti savo finansines galimybes ir priežiūrą.

Paprasčiausias ir populiarus būdas sutvarkyti kapavietę išpilant skalda. Vieni renkasi akmenėlių dekorą, tačiau dažniausiai – skaldos ir įmontuojamų gėlynų derinius. Esu kapų priežiūros specialistė, todėl kalbėsiu apie tokių kapų tvarkymą ir priežiūrą.

Žiūrint į kapines ir į mūsų prižiūrimas kapavietes, galime teigti jog dauguma mėgsta dekoruoti kapavietę šviesesne skalda. Ji kontrastuoja, suteikia daugiau gyvumo, šviežumo, dažnu atveju ir patrauklesnė kaina. Tokia skalda turi ir savo minusą. Po 2 – 4 metų, priklausomai nuo kapavietės vietos, atviroje ar po medžiais, akmenėliai pradeda žaliuoti.

Kaip žaliuojančios skaldos kapavietę sutvarkyti? Yra paprasta buitinė procedūra. Ji atliekama giedrą dieną ir svarbu jog nelytų bent pusdienį. Kas keli metai atšviežinkite, akmenukus apipurškiant stipriu druskos tirpalu (saugoti nuo augalų). Palaikyt 1 – 2 valandas, tuomet su grėbliu juos judinti jog vienas į kitą šveistųsi. Nupilti viską švariu vandeniu. Tokiu būdu panaikinsite ir atsiradusių piktžolių šaknis.

Šiuo metu populiarėjanti kapų skalda – juoda. Ji neturi savybės žaliuoti, bet dažnai yra smulkios tekstūros, todėl sunkiau išrinkti susikaupusias šiukšles.

Kaip prižiūrėti skalda dengtus kapus? Jeigu kapavietė yra po medžiais arba šalia, tuomet nusiteikite – ją teks dažnai tvarkyti. Kitu atveju kapavietė bus apkritusi lapais, spygliais, giliais ar kankorėžiais. Sunkus ir kruopštus darbas juos išrankioti. Užtrunkama apie 1 valandą. Mes, kaip kapų priežiūros specialistai, nupučiame specialia įranga, todėl darbas atliekamas gerokai greičiau, bet jeigu labai smulki tekstūra tenka padirbėti be įrangos. Jeigu aplinkui kapą nėra medžių, priežiūra bus paprastesnė. Tereiks kelis kart per metus išrinkti susikaupusias šiukšles.

Norint jog kapavietė atrodytų estetiškai ir tvarkingai, skaldą reikia papildyti naujais akmenukais kas 2 metus. Kodėl? Tvarkant kapavietę skalda išsimėto su tvarkomomis šiukšlėmis ir lieka neužpildyti ploteliai, juose kaupiasi žemė, dulkės. Pradeda augti žolės.

Ką daryti kai skaldoje stipriai auga žolės? Tai signalastekstilinė plėvė susidėvėjo, akmenyse prisikaupė liekanų. Geriausias ir patikimiausias būdas ilgalaikėje perspektyvoje kreiptis į specialistus, savo klientams mes visada rekomenduojame profesionalus (patys to nedarome), bet jeigu su finansais labai striuka reikia pagalvoti apie skaldos išėmimą ir sijojimą nuo šiukšlių, bei tinkamos tekstilinės plėvės įsigijimą, smeigtukus. Atkreipti dėmesį į ilgaamžiškumą, pralaidumą. Būtina dengiamą žemę išpurkšti nuo žolių koncentruota druska ar kitomis priemonėmis, dar geriau kelias savaites prieš vykdant darbus, išpurkšti su skalda. Nepamirškite labai atsakingai išlyginti žemę.

Planuojate savarankiškai daryti skaldos ornamentus / spalvų derinius? Dažniausia klaida kai ornamentus suberiama pagal norimą vaizdą, tačiau pamirštama jog vėliau bus reikalinga kapų priežiūra. Kai valote kapus palaipsniui akmenukai susimaišo (na nebent jūs viską rinksite po vieną vienetą rankomis, kas yra „iššūkis“) ir ornamento kontūrai išsitrina. Darbo įdėta daug, tačiau naudos gerokai mažiau arba ji labai trumpalaikė. Rekomenduojama pačiame pradiniame etape sudėjus tekstilės dangą, atskirti specialiais lanksčiais vejų borteliais (apie 4cm aukščio). Tokiu būdu paruošus kapavietę, bus lengvesnė jos priežiūra.

Aplink kapavietę, dažniausiai išklojama įvairių rūšių plytelėmis. Jas galima taip pat išvalyti specialiais „gremžtukais“, nupurkšti druskos tirpalu arba specialia chemija su tikslu išsinaikinti žolių šaknis, samanas.

Jeigu sugalvojote skalda dengtą kapą apželdinti gėlėmis arba meniškai išpiešti įvairių spalvų skaldų dekoracijas, patarimus rasite kitame, ateinančios savaitės, bloge: skalda dengtos kapavietės apželdinimas ir priežiūra.

Noriu stebėti naujus patarimus: Facebook Logo New

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Kontaktai

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2020 - 2024 | Created by https://webdesigner.london