Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums +370 610 95618 arba rašykite info@eramservice.com

0.00 €

Ketvirtinės

Ketvirtines Kapu Prieziura

Šią savaitę sulaukiau skambučio. Moteris neteko mylimo vyro ir nori padaryti visas ketvirtinių apeigas pagal tradiciją. Iš pokalbio paaiškėjo noras sutvarkyti ir paruošti kapą 30 dienų po mirties minėjimui („ keturnedėliui“). Kita dalis, norėtų visa tai padaryti pati, bet didelis skausmas, o dar didesnis vienišumas trukdo būti buitiška.

Lieka sprendimas užsakyti kapų priežiūros paslaugą. Čia ir susimaišo didžiulė baimė, jog į ketvirtinės tradicijas ir norimą vaizdą, bus neatsižvelgta. Tą aiškiai išgirstu klientės dvejonėse . Kadangi tą girdėjau iš aibės užsakovų praeitį, nutariau pasidalinti dažniausiai išgirstais klausimais.

Kaip reikia papuošti kapą? Nėra tokio reiškinio kaip reikia. Religinė tradicija teigia svarbiausia artimųjų malda, uždegta žvakutė, tvarkinga kapavietė, o jeigu poreikis yra gėlė ar vainikas.

Kas, jeigu norisi „savaip“ papuošti kapavietę? Dažnai gedintieji renkasi įvairius puošybos sprendimus, ir tai yra gerai, nes esu įsitikinusi, jog tai yra savotiška terapija gyviesiems, palengvinanti pagarbų velionio išlydėjimą. Vieniems kapo puošyba yra tvarkingas kapas, uždegta žvakė ir gėlytė, kaip laisvės simbolis, kitiems – eglės šakų danga, kaip simbolis tuštumai, vienatvei užpildyti.

Aš pirmą kartą samdau kapų prižiūrėtojus. Didžioji dalis klientų į mus kreipiasi pirmą kart, ir nežinojimas ką gali ir ko negali prižiūrėtojas yra normali būsena. O dvejonė ar galės išpildyti lūkestį visada yra. Todėl visada stengiamės išgirsti, perskaityti kliento norą ir tada reaguoti.

Noras atvykti ir parodyti kapą gyvai. Noras parodyti kapą gyvai, žmogui kaip garantija, kapas bus surastas ir sutvarkytas. Ir apie 70% užsakovų susitikimas svarbus, tačiau galime užtikrinti, jog ir be susitikimo, mes surandame kapavietę ir pasirūpiname jos tvarka. Po atliktų darbų užsakovai džiaugiasi ir kitus kartus patogiai tęsia bendradarbiavimą virtualiai.

Turiu nusipirkęs gėlių, žvakių. Jeigu samdote kapų prižiūrėtoją, mus, esame atsakingi už tuos produktus, kuriuos siūlome pakete: žvakėmis, gyvomis gėlėmis ir vainikais. Minėjimo metu Jūs galėsite papuošti savo turimais papuošimais sutvarkytą kapavietę.

Ar tik 30 dieną pagal religiją galima viską surinkti nuo kapo?  Tradiciškai minima trisdešimtoji diena po mirties. Kapų tvarkymui būtent tą dieną religinio reikalavimo nėra. Gajūs įvairūs prietarai, o priežiūra galima artimiems patogiu metu. Po užsakytų velioniui Mišių ( jas irgi užsako pagal patogumą, galima keliomis dienomis vėliau ar anksčiau) į kapus ateinama su artimaisiais uždegti žvakutę, prisiminti ir sugakbėti maldą už mirusį.

O jeigu sutvarkysite ir užsnigs? Žiema yra natūralus gamtos reiškinys ir sninga. Kartais klientai pasirenka opciją, paruoštą vietą uždengiame specialia plėve, tačiau ją reikia nusiimti kai atvykstate paminėti. Dar vienas minusas, orai nepastovūs, todėl iki atvyksite ir nuimsite tentą, vieta atrodys ne visada reprezentatyviai. Rekomenduočiau nieko nedaryti, nes vieta tvarkinga (būsime sutvarkę), o nuo vainiko nupurtyti sniegą yra nesudėtinga arba paprasčiausia atsinešti su savimi vainiką, puokštelę arba tik žvakutę.

Ko reikia, kad paruoštumėte ketvirtinei kapavietę?  Pasirinkti pagrindiniame puslapyje paslaugą. Įdėti į krepšelį. Supildyti bankui duomenis ir surašyti  velionio vardą, pavardę, mirties datą, kapines, trumpai aprašyti kaip rasti. (Jeigu nerastumėm, būtinai skambintumėm Jums). Pageidaujant kapo puošybai individualių sprendimų ar pageidavimų, surašyti komentaruose (kitu atveju – ketvirtinėms paruošiame taip: sutvarkyta aplinka, uždegta žvakė ir natūralus vainikas ant antkapio, bei šiek tiek eglių šakelių papuošimo). Apmokate ir paskyroje išlieka Jūsų istorija. Ten rasite atliktų darbų nuotraukas.

Kas svarbu „Eram service“ komandai? Eram service paslauga – žmonių rankų darbas. Mūsų komandos nariai tai daro „ iš širdies“. Kiekvienas geras žodis ar patarimas yra kaip bonusas prie atlygio ir dar didesnė motyvacija. Kiekviena išgirsta Jūsų istorija yra mūsų įsipareigojimas išpildyti lūkestį, kuris kaip ir užsakovui, iššaukia dvejones ir įvertinimo laukimą: ar patiks klientui, ar palengvins jo skausmą ar išpildysiu lūkestį? Žmonės – žmonėms, todėl visada su nekantrumu laukiame Jūsų atsiliepimų.

Noriu stebėti naujus patarimus: Facebook Logo New

<–Grįžti į blogą

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2023 | Created by https://webdesigner.london