Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums

0.00 €

Ar reikalinga kapų priežiūra plokštei?

Didžioji dalis mūsų klientų nustemba. “Specialiai pasistačiau akmens masyvu dengtą kapavietę, nenorėdama/-as priežiūros, tai kodėl ji atrodo netvarkingai ir reikalaujanti priežiūros?”

Kaip kapų priežiūros specialistė, galiu atsakyti – nėra tokio kapų įrengimo būdo, kurio nereiktų prižiūrėti. Tereikia sau atsakyti. Kaip dažnai tai daryti? Kokia kapavietės tvarka mane tenkina?

Jeigu kapavietė šalia ąžuolo, eglės, pušies. Nusiteikite ją valyti bent 4 kart per metus. Nukritę lapai, spygliai ir kankorėžiai šiukšlina paviršių, o lietus padeda natūraliam dažui išsilieti ant akmens paviršiaus (kitų medžių lapai nėra tokie pavojingi, jie tik šiukšlina). Pirmus kelis metus tas nepasimatys, bet vėliau tie dažai įsigers paviršiuje. Vaizdas klaikus netgi po paprasto sutvarkymo.

Tokiu atveju laukia brangi procedūra, chemija išvalyti akmens paviršių ir jį impregnuoti. Vėliau norint kuo ilgiau išlaikyti tvarkingą kapavietę, rekomenduojama imtis paprastesnių procedūrų, kapavietės nušlavimas ir nuplovimas padės ilgiau išlaikyti nepažeistą plokštę, plyteles.

Kapavietę išklojote plytelėmis, trinkelėmis. Pirmus metus nušluojate paviršių ir viskas gražu. Po kelių metų į tarpus prisipildo dulkių ir prasideda samanojimas, bei augimas žolių. Jeigu kapavietę netoli medžių ar po jais, tuomet šiukšlynas garantuotas ir priežiūra reikalinga 4-6 kartus per metus. Daugėja naujų kapinių, kuriose lygus laukas ir smėlynai. Medžių tikrai nėra, bet tokiose vietose vėjas būna stiprus ir prineša žemės. Kapavietė apsišiukšlina ir palaipsniui įsitvirtina augalija. Tokiu atveju bent 4 kartus per sezoną apsilankyti teks.

Apsitraukę kapavietę akmeniu, pamirštama jog aplinkui jį apie 25cm pločiu įrengiamos trinkelės. Jose palaipsniui pradeda augti žolės kas kapavietę padaro negražią. Bent 2 kartus per sezoną teks tvarkyti kapus.

O kaipgi be gėlių? Vieni dengdami akmens plokšte pasirūpina mažu ploteliu gėlėmis, kiti nepalieka vietos. Pastarieji dažnu atveju po kelių metų pradeda nešti plastikines gėles, vainikus.

Mūsų rekomendacija:

Persigalvojai ir norisi žalumos. Padėkite didesnį keramikinį vazoną ir jame įsodinkite pavasarinį miksą arba šliaužiančius šilokus, apiberkite akmenėliais ir pora žydinčių, nereiklių vasarinių gėlių. Vaizdas bus nuostabus, priežiūros nereikalaus ir žydės ilgai. Vėlinėms galite įsodinti rudeninę gėlę. Nesodinsite, liks raudonuojantys ar žaliuojantys šilokai.

Vietoje plastikinio vainiko, atneškite spygliuočių vainiką, puokštę papuoštą sausomis gėlėmis. Atrodo skoningai ir laikosi daug mėnesių, vėliau lengvai sunaikina ir neteršia gamtos.

Ar tikrai nereikalinga priežiūra?

Visada yra ir toks variantas, kai netvarkos vaizdas netrukdo, galima ir neprižiūrėti. Skirtumas tarp apželdintos ir akmens plokštės kapaviečių, pastaroji netaps daugiamete pieva.

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Kontaktai

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2020 - 2024 | Created by https://webdesigner.london