Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums

0.00 €

Kapų priežiūra balandžio mėnesį

Kapuprieziura Raktazoles 1

Žiemą nuo šalčio nukenčia nemažai spygliuočių ir visžalių augalų, kurie kapuose sodinami atvirose vietose nuo šaltų vėjų ir nebūna pridengti. Dažniausiai kapavietėse auginami rododentai, hortenzijos, buksmedžiai , kauleniai, tujos, dekoratyvinės eglės, pušys ir pan. Atidžiai apžiūrėkite ir įvertinkite pažeidimus. Nudžiūvusias šakeles reikia iškarpyti, spygliuočius ir tujas – apgenėti, tuomet forma bus tankesnė. Jeigu po žiemos apšalimų spygliuotis pasikeitė, galima pabandyti atstatyti formą, pririšant  kitas šakeles iki ataugs naujos atžalos.

Nušalus kukmedžiui, jis gali atželti iš kelmo. Apkarpius hortenzijas, iškasti dalį krūmo, nes augalas stipriai išsiplečia per vasarą, paversdamas kapavietę krūmynu. 

Svarbus elementas pasirūpinti šių augalų drėgme. Supurenti žemę, patręšti ir pamulčiuoti. Hortenzijoms ypatingai reikalingas patręšimas specializuotomis trąšomis, kurios rūgština dirvą, o drėgmės palaikymas / mulčiavimas gausina žydėjimą.

Kapuose nereta pamatyti ir kapaviečių apsodintų vejomis. Balandis yra laikas: aeravimui, tręšimui ir atnaujinimui. Atsodinimui tinkamesnė antra mėnesio pusė. Ji būna sausesnė ir šiltesnė, tokiu atveju sėklos nesupūva ir greičiau pradeda dygti. Išnaikinti atsiradusias samanas.

Po žiemos žydinčius krokus, žydres, snieguoles, sibirines scyles apiberti perpuvusio komposto, mineralinėmis trąšomis.

Pirmas balandžio atvykimas į kapus parodo mums kaip kapų priežiūros įmonei, kokie pokyčiai įvyko per žiemą jūsų kapo vietoje. Blokelių pasislinkimai, skaldelės būvis, apsamanojimas ir pan. Visą šią informaciją perduodame savo klientams ir pagal galimybes klientas nusprendžia kokių veiksmų imsis.

Nuo balandžio mėnesio prasideda apželdinimo darbai. Sodiname populiariausiomis ir atspariausiomis gėlėmis (rekomenduojame nuo balandžio vidurio, priklausimai nuo metų šaltumo): našlaitėmis ir raktažolėmis.

Našlaitės (Viola) – atsparios daugiametės gėlės. Žydėjimo laikas balandis – gegužė. Našlaitės sodinamos saulėtose arba mažai pavėsingoje vietose. Jei jos auga pavėsingose vietose, mažėja žiedai, jų kiekis, ryškumas, ištįsta stiebai, nors paprastai žydi ilgiau nei augančios saulėtoje vietoje.

Raktažolės (Primula)– pavasarinės daugiametės gėlės. Žydėjimo laikas balandis – gegužė. Raktažolės mėgsta drėgną žemę. Mėgsta dalinį pavėsį.

Balandis tai laikas pasiruošti, rudeniui arba Vėlinėms!

Yra dvi gėlės, kurios yra nuvertintos ir primirštos. Tai rudeninis šilokas (baltai, raudonai žydintis) ir rudeninė astra (žydi įvairiomis spalvomis). Šios gėlės puošia kapavietę. Pavasarį, vasarą gražiai žaliuoja, o rudenį gražiai žydi. Atėjus trumpalaikėms šalnoms nenuruduoja pašalę. Atkreipti dėmesį: gėlės būna įvairių dydžių, kapams rekomenduojama iki 50cm aukščio. Tokiu būdu Vėlinėms beliks tik uždegti žvakutę.

<–Grįžti į blogas

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Kontaktai

+370 610 95618

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2020 - 2024 | Created by https://webdesigner.london