Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums +370 610 95618 arba rašykite info@eramservice.com

0.00 €

Kapų apželdinimas daugiametėmis gėlėmis

Prieš renkantis kapų apželdinimui augalus, įsivertinkite pagrindinius kriterijus. Kokioje žemėje sodinsite augalus? Vieni augalai mėgsta derlingesnę žemę, kiti rūgštesnę ar vandeniui pralaidžią. Pagal tai, kapavietę papildysite reikiamu gruntu.

Kitas svarbus klausimas kokioje vietoje yra Jūsų kapavietė. Jeigu kapas yra pavėsyje, po medžiais, rinkitės kapų gėles mėgstančias dalinį arba visišką pavėsį. Jeigu kapavietė randasi atviroje vietoje, rinkitės šviesomėges kapų gėles.

Kiek augalų pasodinti kapavietėje? Koks dydis, spalvos? Dažniausiai kapavietėje pakanka 2-4 gėlių, tačiau tai priklauso nuo kapo ar gėlių dydžio. Rekomenduojama gėlių dydis iki 40cm, aukštesnės turės riziką – nederėti aplinkoje. Akį rėžia ir tada, kai santykinai mažame plote mirga daug skirtingų spalvų. Jeigu pasirinksite 1-2 spalvų žiedus, derinti gėlių spalvas nebus sudėtinga. Reikia neužmiršti, kad gėlės visada turi dar žalią spalvą – lapus.

Labai svarbu atsakyti į klausimą. Kaip dažnai skirsite laiko prižiūrėti kapavietę? Vieni augalai yra lepūs ir reikalaujantys dažno laistymo, kitiems augalams pakanka pasodinimo metu gerai prilieti, patręšti ir sezono pabaigoje pagenėti / išskirti. Dažniausiai mažiau reiklios yra daugiametės kapų gėlės. Gražiai žaliuos visą sezoną, žydėjimas truks 1-2 mėn.

Keletas daugiamečių kapų gėlių pavyzdžių.

Viržiai – Calluna

Tai daugiametis visžalis 20-70 cm aukščio krūmokšnis. Žydi liepos – spalio mėn. Šiliniai viržiai mėgsta šviesą, atsparūs sausroms. Auga ir pavėsyje, tačiau mažiau žydi. Geriausia sodinti pavasarį ir ankstyvą rudenį rūgščiame, priesmėlio dirvožemyje. Jei žemė lengva kompostinė, patartina įmaišyti aukštapelkių durpių (2:1), jeigu yra kalkinga priemolio dirva, toks dirvožemis visiškai netinka šių augalų sodinimui norint auginti kaip daugiametį augalą. Dera su daugiamečiais augalais erikomis, rododendrais, nes tinkama rūgšti dirva ir galimas žydėjimo derinys nuo pavasario iki rudens. Mėgsta drėgmę, perlaistymų nepakenčia. Tręšiama balandžio ir  rugpjūčio mėn. Genėjami kovo – balandžio mėn. Kapuose dažniausiai sodinami kaip vienmečiai augalai rudeniui.

Alūnė – Heuchera

Alūnės mylimos dėl įspūdingų spalvų, atsparumo ir plataus pritaikymo. Jeigu kapavietėje daug akmens spalvos alūnės tinkamas pasirinkimas dėl savo lapų spalvingumo. Šios gėlės gali būti įvairių spalvų, nuo šviesių iki tamsiai violetinių. Dažnu atveju spalvos sodrumas priklauso kur ji auga, saulėtoje ar pavėsingoje vietoje. Augalo aukštis iki 30 cm, o žiedai pasiekia ir 50cm. Gražiausiai augs laidžiame, vidutinio drėgnumo, humusingame dirvožemyje. Žydi gegužę – liepą.

Citrininis čiobrelis – Thymus citriodorus

Iki 20 cm aukščio  ir 40 cm pločio augalas, kvapnus, šliaužiantis. Žydi birželio-rugsėjo mėn. sudarydamas spalvotą kilimą. Ypač atsparus sausrai. Geriausiai jaučiasi saulėtoje, sausoje, akmeningoje ar smėlingoje vietoje, ne derlingoje žemėje.

Vilnotoji notra – Stachys byzantina

Daugiametis apie 10-15cm aukščio, lapai nedideli, pailgi, sidabriškai pilki, stipriai pūkuoti. Formuoja pilkų lapų kilimą. Augalo spalva nesikeičia visais metų laikais. Geriausiai auga saulėtoje vietoje ar daliniame pavėsyje. Žemei nereiklios, bet geriausiai auga puriose, laidžiose, puveningose priesmėlio ar priemolio dirvose. Gerai pakelia sausras. Puikiai tinka apvadams ar tuštiems plotams uždengti. Dera su kitomis daugiametėmis gėlėmis. Silpnai žydi birželį.

Šilokai – Sedum

Yra daug veislių. Kapuose auginami yra šliaužiantys ir rudeniniai šilokai. Gerai auga sausuose priesmėlio, laidžioje vandeniui dirvoje, puikiai pakelia sausrą, reikalauja mažai priežiūros. Šliaužiantys šilokai šliaužia sudarydami tankų kilimą. Su žiedais auga iki 20cm aukščio ir iki 40cm pločio. Žydi birželio – liepos mėn. Rudeniniai šilokai auga iki 70cm aukščio, krūmais su dideliais žiedų vainikais. Kapų apželdinimui rekomenduojama rinktis iki 40cm aukščio. Žydi rugpjūčio – spalio mėn.

Fortūno ožekšnis – Euonymus fortunei

Tinka saulėta ir pusiau saulėta vietos. Tankiai augantis visžalis krūmas su smaragdo spalvos lapeliais baltais apvadais. Pilnai išaugęs jis siekia apie pusės metro aukštį bei 1-1.5 metro plotį. Nereiklus, žiemą nemeta lapų. Tinkama vidutinio derlingumo ir derlinga, drėgna priesmėlio, lengvo ir vidutinio priemolio neutrali dirva. Auga nuo vėjų apsaugotose vietose. Siekiant skatinti tankesnį ožekšnio augimą geriausia drąsiai jį pagenėti, patrumpinant šakeles kokiu trečdaliu, bei nukerpant silpnesnes, ar pažeistas šakeles. Dera su ryškiomis spalvomis žydinčiais augalais.

Žiemė – Vinca

Žiemė yra nedidelis, amžinai žaliuojantis daugiametis kiliminis augalas. Auga derlingoje ir drėgnoje dirvoje. Nuo balandžio iki birželio žydi mažais mėlynais žiedeliais. Aukštis iki 15 cm ir 50 cm plotis. Šis daugiametis augalas paprastai sodinamas pavėsingoje vietoje, tačiau jis gali augti ir saulėje, nes pakankamai gerai toleruoja sausrą. Dažniausiai žiemė sodinama, kad pridengtų dirvą po aukštais medžiais bei yra populiari apželdinant kapus.

Šliaužiančioji vaisgina – Ajuga reptans

Šliaužiantis kiliminis augalas. Žemė jai turi būti vidutiniškai derlinga, drėgna, pralaidi, priesmėlis, priemolis. Užauga iki 10cm aukščio ir iki 30 cm pločio. Žydi gegužę-liepą, žiedeliai apie 5 cm aukščio, tinka saulėta vieta ar dalinis pavėsis, pavėsyje nežydi. Lengvas auginti, visiškai nereiklus augalas. Plis greičiau, jeigu po nužydėjimo nuskinsite žiedus.

Eraičinas – Festuca glauca

Augalas augantis pilkai melsvais kupsteliais . Iki 20 cm. aukščio ir 20 cm. pločio.  Visos eraičinų rūšys lengvai auginamos, atsparios šalčiams. Geriausiai auga lengvose dirvose, saulėtoje vietoje. Kereliai išlieka gražūs iki pat šalčių.

Viksva – Carex

Jeigu daug marmurinės / betoninės dangos, kapavietę neutraliai papuoš daugiametės viksvos. Dažniausiai jos būna žalios, pilkos ir margos spalvos. Nuo liepos iki rugsėjo žydi dekoratyvinėmis varpomus. Visžalė daugiametė viksva 25 cm aukščio ir 30cm pločio.  Geriausiai auga saulėtoje ar pusiau pavėsio vietoje, derlingame, pralaidžiame grunte, mėgsta drėgmę.

Rudeninė astra – Aster

Kapams labiausiai tinka žemaūgės rudeninio astro veislės. Kerelis pasiekia 30-40 cm. aukštį ir 40 cm. plotį. Žydi įvairių spalvų žiedais rugpjūčio – spalio mėn. Visą vasarą puošia savo lapų žaluma. Mėgsta saulėtas vietas, normalaus drėgnumo, pralaidžią dirvą.

Jeigu jau turite savo įsivaizdavimą kaip atrodys Jūsų kapavietė ir neturite laiko ją apželdinti, susisiekite.

Jeigu reikalinga viso sezono kapo priežiūra (ravėjimas, aplinkos sutvarkymas, sezoninių gėlių susodinimas), užsakykite.

Noriu stebėti naujus patarimus: Facebook Logo New

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2023 | Created by https://webdesigner.london