Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums

0.00 €

Dovana kurianti vertę – Rūpestingumo Dovana: kas padaro dovaną tikru Kalėdiniu stebuklu? 

Daugybę kartų esu gavusi dovaną, padėjusi spintos kampe, vėliau ilgai nenaudojus – išmetu. Kalbu apie įprastas dovanas – šampūnus, žvakes, vazas, kurios dažnai atsiduria užmirštose vietose. Dovanodami tokią dovaną artimiesiems, lyg nepažįstamiems, džiaugsmą dovanoti – paverčiame paviršutiniu gestu, o ne reikšmingu rūpestingumu. Šiais Kalėdų metais raginu įteikti dovanas, kurios ne tik liks ilgai naudojamos, bet ir kurios bus tikra vertybė. 

Gal pagalvoti, kas svarbu tam žmogui, kuriam skiri Kalėdinę dovaną? 

Dovanojimas nėra tik gestas. Tai galimybė parodyti, kaip gerai pažįstame dovanos gavėją. Pavyzdžiui, mano paauglės dukros mane nustebino trimis kuponais: dvi dienas, kai jos tvarkys namus ir vieną dieną, kai galėsime praleisti kartu, pagal mano pasirinkimą. Tai ne tik rūpestingas gestas, bet ir aiškus ženklas, kad jos mane iš tikrųjų supranta, nors ir nebūtinai tam pritaria. Šios dovanos vertingos ne savo finansine išraiška, bet emociniu patyrimu. Kaip galvojate, kas būtų, jeigu aš tokią dovaną įteikčiau savo vaikams? Tikrai likčiau sugadinusi šventę, nes jų poreikis materialiai dovanai.

Kodėl suaugę žmonės dažnai nejaučia laimės gavę dovanų arba jas dovanodami? 

Tai dažnai kyla iš to, kad nesame sąžiningi su savimi, neturime laiko arba nepaisome kitų „keistų“ poreikių. Skirtingai nei vaikystėje, kai aiškiai išreiškėme savo pageidavimus, suaugę mes dažnai paliekame juos neišsakytus ir nesusiejame jų su savo realiaisiais poreikiais. Todėl dažnu atveju gaudami mūsų „neliečiančią“ dovaną, grąžiname tokią pat mylimam žmogui. Gal paprasčiau pasakyti ko norisi? Taip bus lengva tam kas dovanos ir gera kas gaus. Jeigu nedrąsu, tuomet atrasti laiko bendrauti, klausti kas žmogui svarbu ir klausytis.

Kas daro dovaną tikrąja Kalėdų dovaną stebuklu? 

Kaledine Dovana Mociutei
Rūpestingumo dovana

Yra vertingų dovanų, kurios turi ne tik materialią, bet ir emocinę vertę. Mes turime mūsų siūlomą Rūpestingumo dovaną kapų priežiūrai, galima vertinti kaip tikrąją rūpesčio ir pagarbos išraišką tiems, kurie jaučiasi atsakingi už kapus, bet tuo pačiu metu galbūt yra per daug nusilpę dėl sveikatos problemų, amžiaus bei atstumo negali jais pasirūpinti. Tokia dovana padės ne tik palengvinti jų kasdieninį gyvenimą, bet ir parodys jūsų rūpestį. Jeigu močiutė kalba apie prastą sveikatą, per sunkų kapstymąsi žemėje ir nerimauja dėl to, kaip jos artimieji pasirūpins po jos mirties, tai galbūt laikas pagalvoti apie kapų priežiūros dovaną močiutei? Galbūt tai būtų ne tik pravartu, bet ir palengvintų jos sielvartą. Močiutė Jūsų neišdrįs paprašyti tokios dovanos, nes bijos jog Jums tai per brangu, užtat ją gavusi apsidžiaugs ir tikrai nepagalvos jog linkite blogo. Kita vertus, vertės dovana bus visiškai netinkama tam kam tai neaktualu. 

Dovanų esmė ne visada dydyje, blizgesyje ir pramogoje, bet dažnai – rūpestingume ir gebėjime atkreipti dėmesį į tai, kas jūsų artimiesiems iš tikrųjų yra svarbu. Kaip ne be reikalo yra sakoma, „Didžiausia dovana yra laikas“, o tai, ką dedame į dovaną – tai, ką tikrai vertiname. Išreiškime savo rūpestį ir meilę ne tik žodžiais, bet ir tikraisiais veiksmais. Tai yra tikra dovana, kuri kuria vertę, o Kalėdos tampa tikruoju stebuklu.

Eram service | Rūta

Sekite mus: Facebook Logo New

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Kontaktai

+370 610 95618

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2020 - 2024 | Created by https://webdesigner.london