Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums +370 610 95618 arba rašykite info@eramservice.com

0.00 €

Advento vainikas

Advento Vainikas2

Kiekvienais metais daugėja žmonių puošiančių namus ir kapus advento vainikas. Kokia jo istorija?

Rašytiniuose šaltiniuose įvairios gentys turėjo gruodžio mėnesio ritualus, mums artimiausi senovės pagoniai. Pastarieji artėjant žiemos saulėgrįžai rinkdavo eglių šakas ir jas uždegdavo, tikint jog tai šviesos pergalė prieš žiemos tamsą ir viltis artėjančiam pavasariui. Visi šie ritualai atsirado trokštant, kad nugalėtų ne šaltis, tamsa ir mirtis, bet šiluma, šviesa ir gyvybė.

XIX a. į pajūrio regioną atėjo vokiška advento vainiko tradicija, kuri vėliau paplito po visą Lietuvą. Žalio vainiko su žvakėmis idėja kilo vienam vokiečių liuteronų pastoriui. Jis įsteigė benamių vaikų mokyklą. Norėdamas vaikams advento laiką palengvinti, o Kalėdų laukimą padaryti aiškų, sugalvojo savotišką advento kalendorių. Nupynė žalią vainiką ir jame sudėjo 19 mažesnių ir 4 didesnes žvakes. Kiekviena neuždegta žvakė simbolizavo trukmę iki Kalėdų, o didžioji sekmadienį.

Ir tik visai nesenai, popiežiaus Jono Pauliaus II metu išpopuliarėjo keturių spalvingų žvakių ir vienos baltos žvakės vainikas. Spalvotas žvakes uždegama kiekvieną sekmadienį, o didžiąją baltą per Kalėdas. Lietuvoje išpopuliarėjo advento vainikas 4 baltų žvakių namuose ir kapų vainikas su viena žvake.

<–Grįžti į blogas

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2023 | Created by https://webdesigner.london