Kapu Tvarkymas Eram Service Logo

Turite klausimų? Skambinkite mums

0.00 €

7 darbai prižiūrint kapus rugsėjo mėn.

Rugsejo Darbai

Rugsėjį pats laikas pasirūpinti lengva kapų priežiūra ir gražiu vaizdu artėjantiems metams.

Pagrindiniai darbai:

1. Palankiausias metas kapus apželdinti daugiametėmis gėlėmis rugsėjo arba gegužės mėnesiais. Šiais mėnesiais augalai lengvai įsitvirtina žemėje ir vasarą visu grožiu atsiskleidžia. Didesnis prigijimo procentas įdedant mažiau pastangų daro šiuos laikotarpius patrauklius. Apželdinant kapą artimieji tikisi sąlyginai per trumpą laiką uždengti žemę šliaužiančių gėlių kilimu, bei pasirūpinti akcentais aukštesnėmis žydinčiomis daugiametėmis gėlėmis.

2. Kapavietės daugiamečių augalų performavimas. Pasiekus norimą augalo dydį ir formą, jis nesustoja augti, kaip numatėte savo tobulame plane. Palaipsniui tampa per didelis, išsiformavęs ir nedera arba netelpa kapavietėje. Kaip pavyzdys viksvos, alūnės, melsvės ar įvairūs kiliminiai augalai. Jums padės keletas patarimų. Išsiplėtė viksvos. Iškasę kupstą išardykite į norimą kiekį vienetų. Mano rekomendacija kupstą sodinti kumščio didumo, sekantį sezoną jo dydis bus kelis kart didesnis.  Vasarą pastebėjote deriniai rėžia akį arba žydėjimas „sukrenta“ į vieną laiką. Pats metas pakeisti gėlių vietas arba papildyti naujomis rūšimis. Dažnas atvejis alūnės sodinamos keturiuose kampuose. Parinkite panašių spalvų lapus su skirtingu žydėjimo laikotarpiu ir mėgausitės žiedais pavasarį, vasarą.

3. Kapavietes puošę vasariniai žiedai, rugsėjį daugiametes gėles „papuošia“ stagarais. Pats metas iškarpyti.

4. Ankstyvą pavasarį daugiausiai žydinčios gėlės būna svogūninės. Nuo rugsėjo vidurio nepatingėkite įsodinti žemėje saują narcizų ar kitų svogūninių gėlių. Ankstyvą pavasarį nereiks skubėti papuošti kapų, o žiedai puoš kapavietę.

5. Daugiamečiai viržiai. Norint pasiruošti Vėlinėms ir kitų metų viržių išlaikymui, juos sodinti reiktų rugsėjo mėnesį. Atminkite Lietuvoje yra tik viena rūšis, kuri išsilaiko šaltame klimate. Jeigu pirksite margaspalvius viržius parduotuvėse, tikėtina – neišgyvens. Augalai sodinami tik rūgščioje žemėje ir vėliau visą sezoną rūgštinami trąšų pagalba.

6. Spygliuočių ir kitų neaukštų medelių sodinimą geriausia palikti pirmam rudens mėnesiui. Kaip ir daugiametėms gėlėms, tai geriausias metas įsitvirtinti žemėje ir pasiruošti pavasariui.

7. Nuo rugsėjo vidurio prasidės lapų grėbimo darbai, šio darbo išvengti sunkiai pavyks, nebent aplinkui nėra medžių.

Visi šie patarimai padės Jums skirti mažiau laiko kapuose ir daugiau laiko pabūti su artimaisiais.

Eram service – tvarkingi kapai. Facebook Logo New

Kapu Tvarkymas Eram Service Logo White

Kontaktai

Informacija

Sekite mus

Paskyra

Ikonulogo
© Eram service 2020 - 2024 | Created by https://webdesigner.london